şifalı bitkiler Rotating Header Image

elma sirkesinin cilde faydaları Google

elma sirkesinin cilde faydaları

bilindiği gibi elma sirkesinin güzellik ve zayıflamada önemli bir rölü vardır ayrıca elma sirkesinin insan sağlığı için pek çok faydaları var. Kolestrolden tutun zayıflamaya kadar pek çok alanda faydalı olan elma sirkesi cilt için de faydalıdır. cilde iyi gelen elma sirkesi lekelere ve aknelerede iyi geliyor. ayrıca maskesinide yapmak mümkün kolayca evde yapabilirsiniz

Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir

- Elma sirkesi içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi tahriş etmeden derinlemesine temizler.
- Cildin su ihtiyacını karşılar pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
- Cildi nemlendiren elma sirkesi cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.
- Elma sirkesinin PH değeri cildimizin PH değeri ile yaklaşık olarak aynıdır. Bu sayede cildin koruyucu tabakasının yenilenmesine de destekler.
- Cildin kızarmasını ve kaşınmasını önler.

elma sirkesi maskesi tarifi

Malzemeler

- 2 çay kaşığı elma sirkesi,
- 1 su bardağı su,
- 2 çay kaşığı kavun suyu,

elma sirkesinin cilde uygulanması uygulanışı : Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Karışımı banyo sonrası cildinize pamuk yardımıyla uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.Elma sirkeli buhar banyosu karışımı soğuduktan sonra temiz bir cam şişeye doldurup cilt temizliğinde tonik olarak kullanabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bir miktar pamuğun üzerine elma sirkeli tonik döküp cildinize uygulayabilirsiniz.

elma sirkesinin akneye faydaları Akne tedavisi : Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

elma sirkesinin cilt lekelerine faydaları Ciltteki lekeler : Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

elma sirkesi buhar banyosu : Elma sirkeli buhar banyosu cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur ve siyah noktaların giderilmesi için de fayda sağlar.
Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin