şifalı bitkiler Rotating Header Image

prof dr ibrahim saraçoğlu ısırgan otu kürü Google

PROF DR İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN ISIRGAN OTU KÜRLERİ

Akciğer kanserini önleyici ve tedavi edici Kür;
Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam ebegümeci (yaklaşık 4-5 gram) ve bir tutam da ısırgan (yaklaşık 4-5 gram) atınız. Hafif ateşte ağzı kapalı olarak 4 dakika haşlayınız. Ilıdıktan sonra mutlaka süzerek bitkileri ayırınız.

Aç karına sabah ve akşam bir çay bardağı içiniz. Aç karna içtikten en az yirmi dakika sonra yemek yemeye başlanabilir. Önleyici kür olarak haftada 3-4 gün uygulanır ve bir ay devam edilir. Yılda en az iki defa uygulanır.

Kanserli hastalarda ise üç ay boyunca hergün hiç ara vermeden günde bir su bardağı içilerek devam edilir. Üç ay tamamlandıktan sonra 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca bir gün atlayarak bir su bardağı içilir. Daha sonraki günlerde zaman zaman uygulanır.

Dikkat:
Her iki bitkinin de aynı şartlarda kullanılması gerekir. Ya her ikisi de kurutulmuş veya her ikisi de taze olarak kullanılmak zorundadır. Birini taze olarak, diğerini kurutulmuş olarak kesinlikle kullanmayınız.

Kullanma aşağıdaki şekilde olmalıdır:
-Birinci hafta bir gün arayla, sabah ve akşam aç karna
-İkinci hafta iki gün arayla, sabah ve akşam aç karna
-Üçüncü hafta üç gün arayla, sabah ve akşam aç karna
-Dördüncü hafta dört gün arayla, sabah ve akşam aç karna
-Beşinci haftadan itibaren haftada bir defa sabah ve akşam aç karna birer çay bardağı içilecek.

Romatizma ağrılarına karşı KÜR;
Çok az suda 5 dakika haşlayarak lapası yapılır. Hazırlanmış olan bu ısırgan lâpası çok sıcak olmamak şartıyla tülbente sarılarak romatizma ağrısının olduğu bölgenin üzerine konularak onbeş dakika etki ettirilir. Haftada 2-3defa uygulanır.

kaynak:SEDA SAYAN
Popüler Aramalar

2 Comments

  1. ayşe kaynak diyor ki:

    sevgili ibrahim bey benim annem şeker hastası yaklaşık 10senedir böyle diyetine dikat ederiz çok değil ünsülin iğnesi kullanıyoruz senden lütfen anneme bir şifalı ot istiyoruz size çok seviyoruz ibrahim saraçoğlu bey …

  2. muzaffer akkuş diyor ki:

    merhaba hocam ben balıkesirden nuray akkuş hocam yedi ayönce doktora gittim doktor sende guatır var ama normal boyutta dedi son birkaç aydır ses kısıklığı göğüsümde bıçak saplanmış gibi ağrı yutkunurken zorluk çekiyorum miğdemdede yanmalar var hocam dedilerki sende iç guatır var dediler bana bununla ilgili yoru yapıp bitkisel tedavisi varsa bana yardımcı olurmusun lütfen hocam şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı günler sizi seviyoruz hocam

Sizde Yorum Gönderin