şifalı bitkiler Rotating Header Image

erken boşalmanın tedavisi Google

erken boşalmanın tedavisi

Erken Boşalmanın Tedavisi, Erken Boşalmayı Önlemek

Erken boşalmanın tedavisi basit ve kolaydır. Yeter ki kişi bu sorununu çözmede kararlı olsun. Cinsel işlev bozuk­luklarında tedavi aşamaları kısaca şu şekilde olur.

Öncelikle kişide başka bir fiziki veya psikolojik sorun olup olmadığı araştırılmalıdır. Bununla birlikte kişinin kul­landığı ilaçlar, alkol, sigara veya başka madde kullanımı olup olmadığı meydana çıkarılır. Bu sonuçlar ortaya çıka­rıldıktan sonra erkeğe ve eşine bazı egzersiziler tavsiye edilir. Bizde ‘Erken Boşalma Nedenlerinin Araştırılması’ testinde erken boşalmanızın nedeni bulmaya çalıştık. Çıkan sonuca göre tedavide uygulamanız gereken yollar.

Biliyoruz ki erken boşalma yaşayan erkeklerin %90 ile %95′inde hiçbir tıbbi hastalık ve rahatsızlık belirtisine rast­lanmamıştır.

Tedavi sürecinde egzersizler ve teknikler uygulanırken sinirlerinde dinlendirilmesi çok önemlidir. Tedavi süresince ve sonrasında da hazmı kolay yiyecekler yenmelidir.

Erkeklerin çoğu, cinsel ilişkide zevkin peşinden koşar­ken boşalmanın kontrolünü, durdurulmasını veya sabitlenmesini başaramaz. Hislerini ve vücudunu kontrol et­mez, her zaman boşalma zevkine odaklanır ve hep o nokta­yı düşünerek sevişir. Bu ise erken boşalmaya sebep olur.

Erkeğin hisleri çoğunlukla boşalma anına odaklandığından boşalma kaçınılmaz olur. Biz, eşlere seksin sadece sonunu değil tümünü düşünmelerini, vücutlarını ve beyinlerini seksin tümü üzerinde yoğunlaştırmalarını tavsiye ediyoruz. Erkek, zihnini bu anlık zevk hissinden arındırmak, özgür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşamalıdır.

Tedavi egzersizlerini uygulanırken şeker tüketiminde di­yet yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şeker ve tatlı yiyecek­ler sperm üretimini artırır, bu da boşalmayı kolaylaştırır.

Partnerinizle ilişkiye gireceğiniz zaman, zihninizdeki olumsuz düşüncelerden arının, yine erken boşalacağım! düşüncesini yenmeye çalısın. Partnerinizi “tatmin edeme­me” endişesinden kurtulun. Başarıyı önce zihninizde ka­zanmalısınız, sonrası kendiliğinden gelecektir.

Mastürbasyon egzersizlerinin yavaş yapılmasını tavsi­ye ediyoruz. Hızlı şekilde yapılan mastürbasyonlar sizi kısa sürede boşalmaya programlar, bunu size öğretir. Mastür­basyon egzersizleri 15-20 dakika kadar sürmelidir. Bu şe­kilde uygulayacağınız mastürbasyonlar size geç boşalmayı öğretecektir.

Egzersizleri yaparken durmanız gereken bir anda ken­dinizi tutamadınız ve boşaldınız. Kesinlikle başaramayaca­ğım endişesi kapılmayın, duş alın ve rahatlayın, bitkisel çaylarda içebilirsiniz. Kendinizi hazır hissettiğinizde egzer­size tekrar başlayın.

Tedavide dikkat edilmesi gerekenler ve Erken Boşalmayı Önleyen tiyolar

- Sinirleri dinlendirici ortamlarda bulunmak, Açık havada dolaşmak,
- Hazmı kolay yiyecekler yemek,
- Sigara ve alkol kullanmamak veya azaltmak,
- Demli çay ve fazla kahve tüketmemek,
- Şekerli yiyeceklerden uzak durmak.
Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin