şifalı bitkiler Rotating Header Image

Göz akını beyazlatma yöntemleri Google

Göz akını beyazlatma yöntemleri

Göz akını beyazlatmak mümkün müdür? Bu soru sıklıkla duyduğumuz bir sorudur. Göz akları sarımtırak olan kişiler öncelikle bunun sebepleri üzerinde durmalıdır. Bunun için göz doktoruna gidilmelidir. Gözle ilgili bir sorun yoksa dahiliye tarafından gözlerdeki renk değişikliğinin neyin habercisi olduğu araştırılmalıdır. Gözler, vücut sağlığı konusunda önemli ipuçları verir. Gözlerdeki sorunlar bazen vücuttaki önemli hastalıkların habercisi olabilirler.

Örneğin katarakta, göz merceği saydamlığını kaybeder ve görme azalır. Hepatit gibi sarılık çeşitlerinde öncelikle göz akları sarıya bakan renk alır. Bu nedenle doktora giderek sorunun çözüme ulaştıran tedavi sonucu göz akları eski canlılığına kavuşur. A vitamini ve çinko göz sağlığı için önerilir.

En iyi A vitamini kaynakları havuç, ıspanak, lahana, portakal ve sarı renkli meyvelerdir. Erken yaşlarda düzenli olarak ve bol bol meyve yemek, ilerleyen yaşlarda oluşabilecek göz sorunlarını ortadan kaldırabilir. Göz sağlığı için için doğal reçeteler de uygulanabilir. Rezene tozu karıştırılan suyla yıkandığında gözler kuvvetlenir. Göz nezlesi için gül yaprağı çayı iyi gelir. Gözlere limon damlatmak göz akını beyazlatmaya ve gözlerin parlamasına iyi gelir.
Popüler Aramalar

2 Comments

  1. cihat diyor ki:

    merhaba
    bizim yörede yillardir.sariik hastaligi için alternaif tiptan insanlar faydalanmaktalar.halk arasinda zerde olan balik el değilmeden yakalanip canli halde su dolu bir kaba balik koyduktan sonra uzun süreli baliga bakildigi zaman gözdeki saralik baliğa geçiyor ve su saribir renk aliyor.

  2. Naz diyor ki:

    limon iyiii

Sizde Yorum Gönderin