şifalı bitkiler Rotating Header Image

kestane balı karışımı zindelik sırrı Google

kestane balı karışımı zindelik sırrı

Sayın başbakan Recep Tayyip Erdoğanın zindelik sırrı : Kestane balı, her zaman zindeliğe gençliğe iyi geldigi ortaya çıktı.başbakanımızın kestane balından nasıl faydalandığı tv kanallarından ögrendik. 5 gün boyunca Moskova, Kazan, Çanakkale, Mekke, Medine ve Cidde’de temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, uçakta rahatsızlanan Zaman gazetesinin Ankara temsilcisi Mustafa Ünal’ın durumunu görünce, ‘Ilık su içine bir tatlı kaşığı kestane balı karıştırıp hemen getirin. İçsin, hiçbir şeyi kalmaz’ talimatını verdi. Sonra da yanındakilere dönüp, ‘Ama su sıcak olmayacak, ılık olacak şifadır şifa dedi.

kestane balının faydaları : Kestane balı kasları kuvvetlendirici, kan dolaşımını düzenleyici, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiler gösteriyor. Baş, göğüs ve karın ağrılarının giderilmesine, ağız yaralarının iyileştirilmesine, üst solunum yolu enfeksiyonlarının hafiflemesine yardımcı oluyor.

kestane balının faydaları nelerdir

- Kestane balı, ‘antiseptik’ ve ‘antioksidan’ özelliğiyle ön plana çıkıyor.
- Adale ağrıları, titreme ve uyuşmaların iyileşmesine
- Ağrı ve sancıların azaltılması ve hatta sonlandırılmasına
- Ağız yaralarının %100 iyileşmesine
- Akciğer hastalıklarının iyileştirilmesine,
- Bademcik iltihabının ortadan kaldırılmasına,
- Bağırsak gazının, iltihabının iyileştirilmesine,
- Baş, göğüs, karın ağrılarının giderilmesine,
- Adet sancılarının en azamiye indirilmesine
- Baş dönmesinin giderilmesine,
- Bel ağrılarının giderilmesine,
- Beyin hastalıklarının iyileşmesine, felç ve sinir hastalıklarını ortadan kaldırmaya,
- Cilt bozukluğu ve lekelerini ortadan kaldırmaya,
- Cinsel gücü artırmaya,
- Damar sertliği ve damar tıkanıklığını yok etmeye,
- Gözlerin daha iyi görmesine,
- Halsizlik ve yorgunluk hissinin giderilmesine,
- Hazmı kolaylaştırmaya, kabızlığı ortadan kaldırmaya,
- Unutkanlık problemlerinin giderilmesine,
- İştah açmaya,
- Kalp çarpıntısını gidermeye,
- Kanın temizlenmesine,
- Kemiklerin kuvvetlenmesine,
- Nezle ve grip hastalıklarının tedavisine,
- Öksürüğün, nefes darlığının, astım hastalığının tedavisine,
- Romatizma ve siyatiğin tedavisine,
- Sarılık hastalığının iyileştirilmesine,
- Sedef hastalığının giderilmesine.

Alman bilimadamlarının araştırmalarına göre kestane balı, yara tedavisinde antibiyotikten daha etkili. Kestane balı birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış bakterilerin bulaşmış olduğu kronik yaraları bile birkaç hafta içinde tamamen iyileştiriyor.

Kestane Balı Nasıl Kullanılır : Yapılan araştırmaya göre, kestane balında anti oksidan seviyesi diğer çiçek ballarına göre %60 daha yüksek bulunumuş. Bu da sizi ve ailenizin kansere yakalanma riskinizi bu kadar daha azalttığını ortaya koymaya yetiyor. Sabahları aç karnına yarım çorba kaşığı kestane balı tabiri caizse vücudu temizler. İdrar yolları, böbreklerleri rahatlatır (küçük abdestinizden anlayabilirsiniz), kanı sulandırır, mideyi rahatlatır (ilk başlara hafif yanma hissi verebilir), enerji verir, doğal olduğu için kanserle mücadele eder. Kestane balını koruyucu olarak kullanacaksanız yukarda da belirttiğimiz gibi yarım-bir kaşık kastane balı sizi gün boyu korur. Sade olarak tüketebileceğiniz gibi ılık suyla karıştırarak da tüketebilirsiniz.

kestane balının zararları ve yan etkileri : Zehirli bitkilerden arıların aldığı zehirler balın içine karışa­bilir, “andromedotoksin” denilen zehir bunun bilinen örneğidir. Zehirli bal ülkemizde daha çok Karadeniz ve Marmara bölgelerin­de görülür. Zehirli balı zehirsizinden ayırt etmek güçtür. Zehir­lenme 50 -100 gram civarında bal yendikten 20 dakika sonra, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, ishal, terleme, halsizlik gibi be­lirtilerle ortaya çıkar. Belirtiler 2 – 3 gün sürebilir. Bu gibi durum­larda hasta hemen kusturulmalı, ishal hali yoksa müsil verilerek zehirin sindirim aygıtından atılmasına çalışılmalıdır.
Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin