şifalı bitkiler Rotating Header Image

Liken planus hastalığı için bitkisel tedavi Google

hüşeyin ermiş Liken planus hastalığı için bitkisel tedavi

24 temmuz tarihli Serdemin mutfağı programına konuk olarak katılan aktar Hüseyin Ermiş, Liken planus hastalığı için bitkisel bir tarif verdi.

GEREKLİ MALZEMELER:
* 100 gr karabaşotu,
* 25 gr şahtere,
* Ceviz büyüklüğünde demirhindi,
* 2 su bardağı su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Tüm malzemleri, soğuk sudan geçirip yıkayın. Kaynayan suyun içerisine, karabaşotu ve şahtereyi koyun. Yarım dak. kaynatın. Demirhindi hurmasını atın. Yarım dakika daha kaynatın. Tülbent ile süzün. (Demirhindi kumlu olduğundan, tülbent ile süzülmelidir.) Günde 2 defa, aç karnına, 2 bardak, yudum yudum için. 1-2 ay kullanın.

LİKEN PLANUS NEDİR ?
Liken planus deriyi, ağız içini ve bazen her ikisini de etkileyen enflamatuar bir deri hastalığıdır.Hastalık cinsel bölgede de görülebilir. Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bazen kalp, hipertansiyon ve eklem hastalıklarında kullanılan ilaçlara karşı liken planus tipinde reaksiyon gelişebilir. Bu durumda ilaçlar kesildikten bir kaç hafta sonra döküntü gerilemeye başlar. Liken planusu olan kişilerin bazılarında Hepatit C bulunabilir ve Dermatoloji uzmanınız hepatiti C araştırmak için bazı kan tahlilleri isteyebilir. Liken planus erkek ve kadınları eşit olarak etkiler ve en sık orta yaşlarda görülür.
Popüler Aramalar

3 Comments

 1. ahmethan diyor ki:

  Herkese merhaba bu yazdıklarım tamamen gerçeklerden ibarettir
  2009 yılında liken planus teşhisi konuldu ve bir sürü krem ve hap verdiler bana…sagolsun hocam çok ilgilendi ama kullandığım ilaçlardan bir ilerleme elde edemedim. Kendim futbol antrenörüyüm çocuklara top oynatırken 12 yaşında bir öğrencim hocam kolunuza ne olmuş alerjimi oldunuz dedi. Bende hayır liken planüs diye bir hastalık dedim. Çocuk dedi ki hocam akşam evde LİMONU kesin ve nerede varsa sürün hiçbir şeyiniz kalmaz diye. Akşam evde salata yapıyordum LİMON u aldım tam sıkacagım aklıma geldi. Babacım çekildim banyoya LİMON u aldım nerede varsa sürdüm kabarıklar çok fazla olduğu için canım yandı biraz ama Allah şahidimdir kollarım bir iki gün içerisinde tertemiz oldu. Bir tek penisimde kaldı limondan bir tek orada fayda görmedim. İsterseniz bir deneyin, Çevremde bu hastalıga yakalanan kimse olmadığı için tevsiye edemedim. Sonuçlarını burada paylaşırsanız herkes fayda görsün.

  1. aslan diyor ki:

   dün doktora gittim liken teşhisi kondu .doktorun verdiği ilaçlara henüz başlamadım .yan tesirlerinden korktum.bugün yukarıdaki yazıyı okudum .bedenimin tamamına limon suyu sürdüm.inşaallah iyi sonuç alırım.neticeyi burada tekrar bildireceğim.

 2. aysu diyor ki:

  yıllardır likn hastallıgım wr yıllardır ilaç kullandm fayda göremedim yukardaki yazıyı okudm aynen bnde uygulucm allah o kişiden razıı olsun bilgilerii için çok tşk ederim bugündn itiraben kullanıcm tşk ler ahmethan

Sizde Yorum Gönderin