şifalı bitkiler Rotating Header Image

pire kaşıntısına ne iyi gelir Google

pire kaşıntısına ne iyi gelir

Pire kan emerek hayatını sürdüren asalak bir hayvandır. Parazit olarak başka canlıların üzerinde yaşar. Pire üzerinde yaşadığı hayvanları ve insanları aynı zaman içinde defalarca ısırabilir. Pire ısırması can yakarak çok kaşındırır. Kaşıntının nedeni, pire ısırdığında vücuttan kan emer ve pirenin vücudunda bulunan asalaklar pire ağzı ile ısırılan yerden insan tenine bulaşır. Pire insanı ısırdıktan sonra insan vücudunda kızarıklık, kabarcık, kaşıntı, yanma hissi oluşur. Pire kaşıntısına neyin iyi geldiğini anlatıyoruz.

Pire insanı ısırınca üzerinden geldiği konakçıya bağlı olarak insana parazit ve mikrop bulaştırma olasılı da yüksektir. Bu nedenle pire ile mücadele mutlaka ısırmadan yapılmalıdır. Pire olması muhtemel alanlar, evler, hayvan yetişen bölgeler ilaçlanmalıdır. Pire ilaçtan daha az etkilendiği için ilaçlama mutlaka yoğun ve belli aralıklarda tekrarlanmalıdır. Bütün bu önlemlere rağmen pire ısırığına maruz kalınmışsa o bölgeye amonyak sürülmelidir. Ancak amonyak bulunmuyorsa kolonya sürülebilir. Pire kaşıntısını azaltmak için o bölgenin ılık sabunlu su ile iyice yıkanması da en etkin yöntemdir.
Popüler Aramalar

One Comment

  1. osman töreyen diyor ki:

    hocam ben varikosel amaliyatı oldum sperm sayısı cok dusuk canlı sperm sayısıda bana önce allah sonra sìz yardmcı olursunuz cvbınızı beklıcem

Sizde Yorum Gönderin