şifalı bitkiler Rotating Header Image

üre yükselmesinin belirtileri nelerdir Google

üre yükselmesinin belirtileri nelerdir

Üre nedir? : vücudumuza birçok besin maddesi vitamin ve madensel tuzlar girmektedir. Bu sayılan maddeler arasında bir madde vardır ki bu maddenin yanmasıyla birlikte meydana üre gelir. Bu bahsettiğimiz madde azotlu maddelerdir. ve bunlar yanınca idrar yolu ile atılması gereken üre oluşur. Üre ile ilgili hastalığın ismi ise ÜREMİ dir. Üremi ürenin idrar ile beraber atılamama olayıdır. Üre kanda birikir ve üremi hastalığına sebebiyet verir.

Üre neden vücuttan uzaklaştırılmalı? : Üre bedenimizde uzaklaştırmak zorunda olduğumuz bir maddedir. Üre vücuttaki bazı moleküllerin parçalanması sonucunda meydana geldiğini biliyoruz. Yani bir nevi enerji için gereken besinin kullanıldıktan sonra ortaya çıkan atığıdır. Atık maddeler tıpkı doğada olduğu gibi çevrelerindeki ortama beklediği sürece zarar verir. Ürelerde böyledir. Bu nedenle vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Şayet üre idrar ile uzaklaştırılamaz ise böbrekler iflas eder ve kişi hayeti fonksiyonlarını kaybeder.

Ürenin yükselmesinin nedenleri

üre yükselmesinin belirtileri : Ürenin vücuttan atılması gerektiğini vurgulamıştık. Üre vücutta neden yükselir. Üre yükselmesi ile böbrekler arasında doğrudan bir ilişki vardır. Böbreklerde süzme işlemi ne kadar az olursa üre miktarı o kadar artar. Bir kişinin bedeninde aşırı su kaybı varsa kişi böbreklerindeki üreyi dışarı atmak için yeterince su bulamayacaktır. Bu da üre miktarının artmasına ve kişinin bundan oldukça zarar görmesine neden olacaktır. Eğer böbreklerde dokularında ezilme varsa böbrek yine süzme işlemi yapamayacak ve üreyi atamayacaktır. Böylelikle böbrekler iflas edecektir. Bazı durumlarda böbrek de sorun olmaz idrar kanallarında sorunlar meydana gelir. böbrekten sonraki kısımlarda büzüşme yada ur gibi bir yapı varsa üre atılamaz ve sağlık sorunları baş gösterir.

Üre hastalığının tedavisi : Üremi hastalığının nedeni ile tedavisi arasında bir ilişki muhakkak vardır. İlk olarak neden saptanmalı ve ürenin neden atılamadığı anlaşıldıktan sonra sorun alana müdahale edilmelidir. Bitkisel tedavi yöntemleri üzerinde durulabilir.
Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin