şifalı bitkiler Rotating Header Image

wilson hastalığı tedavisi için bitkisel çözüm Google

wilson hastalığı tedavisi için bitkisel çözüm

Wilson hastalığı için bitkisel çözüm hibiskus kürü : Ender rastlanan Wilson hastalığının karaciğer, kornea, böbrekler, iskelet sistemi ve diğer organlarda yoğun bakır birikimine bağlı olduğu bilinmektedir. Vücuttan bakır atılmasına yardımcı olacak etkin maddeler, hibiskus çiçeğinin en alt taç yapraklarında bulunur. Hibiskus toplanırken, çiçeklerinin en alt taç yaprakları hiçbir işe yaramaz diye atılır. Halbuki nimetin hikmeti bu konuda çiçeğin en alt taç yapraklarında saklıdır.

wilson hastalığı dikkat edilmesi gerekenler

- Wilson hastaları kesinlikle klorlu su içmemeli ve kürlerini de klorlu suyla hazırlanmamalıdır.
- Kansızlık şikayetinde kürü etkili değil
- Demire bağlı kansızlık şikayeti olanlar, bu satırları okurken, “Hemen kürünü uygulayayım” diyecektir. Hibiskusun demir bakımından zengin olduğu doğrudur. Ancak, kürünü yaparak içeriğindeki demiri vücudumuza kazandırmamız mümkün değildir. Çünkü hibiskusta bulunan metal tutucu özellikli etkin maddeler, içerdiği demiri almamıza engel olur.

Wilson hastaları için doğal bitkisel kür : Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynamakta olan suya bir yemek kaşığı hibiskus bitkisi ilave edilir. Hafif ateşte üç dakika demlenir ve ocağın altı kapatılarak ılıyana kadar bekletilir. Ilıyınca süzülür. Yavaş ve yudum yudum içilir. 15 gün müddetle günde üç kez, öğleden evvel, öğleden sonra ve akşam yatarken olmak üzere içilir. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır.
- İki ayda bir kez, 15 günlük kür tekrar edilir.
- Kürler uygulanmadan önce mutlaka uyarıları okuyun!
Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin